15 lat minęło ….

DSC_0214

W poniedziałek 13 października 2014 r., odbyła się uroczystość 15 -lecia działalności naszego gimnazjum, a jednocześnie był to Dzień Patrona Szkoły. W uroczystości udział wzięli: Józef Rzepka -Wicestarosta, Franciszek Masłoń- Wójt Gminy Białobrzegi, Bogdan Prajs- Przewodniczący Rady Gminy, Halina Golenia-Przewodnicząca Rady Gminy 1998-2002, Danuta Grad-Dyrektor gimnazjum 1999-2012,  ks.dr Waldemar Janiga, ks Dziekan Jan Bździkot, ks. Kazimierz Hahn, radni Rady Powiatu Łańcuckiego: Pani Anna Bis i Maciej Biały, przewodniczący komisji Rady Gminy Białobrzegi: Stanisława Wojnar, Antoni Kluz i Jerzy Świętoniowski, Krystyna Wróblewska- Dyrektor PCEN w Rzeszowie, sekretarz Gminy Białobrzegi Piotr Chudzik,  Dyrektory szkół podstawowych: Agnieszka Kubicz, Bożena Krowicka, Helena Kania, Marta Domka, rodzice, nauczyciele,  pracownicy, absolwenci i uczniowie gimnazjum.

Uroczystość rozpoczęła się Mszą Świętą. Słowo Boże wygłosił ks. Waldemar. Po odśpiewaniu “Barki”, na zakończenie Mszy Świętej, uczestnicy obchodów 15- lecia udali się do gimnazjum. Drugą część rozpoczęła się od hymnu narodowego. Po oficjalnym powitaniu gości dyrektor przypomniał historię gimnazjum, działalność i dokonania, podziękował wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do rozwoju szkoły. Uroczystość uświetniła cześć artystyczna przygotowana przez uczniów gimnazjum. Następnie głos zabrali: Pan Franciszek Masłoń, Pan Józef Rzepka, Pani Krystyna Wróblewska i Pani Danuta Grad. Uroczystość zakończyła się hymnem szkoły. Uczestnicy zobaczyli wystawę poświęconą 15 letniej historii.

Dziękujemy zaproszonym gościom za uświetnienie uroczystości swoją obecnością, za słowa uznania dla działalności białobrzeskiego  gimnazjum i życzenia dalszej owocnej pracy. Dziękuję wszystkim, którzy pomogli przygotować uroczystość: księżom, paniom: Danucie Balawender, Agnieszce Barnat, Annie Turosz, Sylwii Wojnar, harcerzom z Panem Antonim na czele, osobom przygotowującym wystawę zdjęć, uczniom i zespołowi wokalnemu, którzy przygotowali część artystyczną.

Dyrektor Marian Kurek

Obraz 31 z 55

Przemówienie dyrektora szkoły z okazji jubileuszu 15 lecia szkoły i obchodów Dnia Patrona Gimnazjum

Tą informację opublikował Antoni Kluz dnia 7 Październik 2014 o godz. 10:31 w kategorii Aktualności.