Zielona Szkoła 2016

W  dniach od 29 maja do 4 czerwca 30 uczniów naszej szkoły pod opieką Pani Heleny Doroz, Elżbiety Masłoń i dyrektora Pana Mariana Kurka przebywało na „zielonej szkole” we Władysławowie zorganizowanej pod hasłem „By mądrze kochać ojczyznę”.
Celem organizatorów było zaznajomienie uczniów z ważnymi  wydarzeniami związanymi z okresem II Rzeczpospolitej, II wojny światowej oraz narodzinami III Rzeczpospolitej. W tym celu zwiedziliśmy Gdynię, Hallerówkę, ORP „Błyskawica”, Westerplatte, Muzeum Powstania Warszawskiego, Centrum Solidarności. Ponadto w drodze powrotnej zwiedziliśmy Muzeum Zamkowe w Malborku.
Uczestników zielonej szkoły oczarowało piękno wybrzeży Bałtyku – niezapomniane wrażenie na wszystkich wywarły długie spacery brzegiem morza, wydmy Słowińskiego Parku Narodowego czy niepowtarzalny nastrój przy wschodzie i zachodzie słońca.
Wszyscy uczestnicy zielonej szkoły uznali  wyjazd za niezwykle udany. (organizatorzy)

Tą informację opublikował Marian Kurek dnia 9 Czerwiec 2016 o godz. 9:02 w kategorii Aktualności.