Intronizacja relikwii Św. Jana Pawła II

DSC_0032W środę 19 października 2016 r. obchodziliśmy Dzień Patrona Szkoły – Św. Jana Pawła II. Społeczność gimnazjum zgromadziła się w hali sportowej , aby wysłuchać części artystycznej przygotowanej pod kierunkiem Pani Małgorzaty Wilk. Patronowi poświęcone były również pieśni wykonane przez zespół wokalny pod kierunkiem Pani Sylwii Wojnar. „Barkę” zaśpiewali wszyscy zgromadzeni.  W tym uroczystym dniu uczniowie klasy pierwszej złożyli ślubowanie. Akademia zakończyła się wspólnym odśpiewaniem hymnu szkoły- „ Patronie nasz, my Twoim śladem ….”. Następnie uczniowie udali się na spotkanie z wychowawcą, w czasie którego rozmawiano o Janie Pawle II. Od 17.30 uczestniczyliśmy w różańcu, a następnie Mszy św. , której przewodniczył sekretarz papieski – arcybiskup Mieczysław Mokrzycki. Mszę św. poprzedziło przekazanie relikwii Jana Pawła II białobrzeskiej parafii. Intronizacja relikwii,  spotkanie z ks. Arcybiskupem, wygłoszona homilia, ucałowanie relikwiarza  sprawiło ,  że poczuliśmy obecność św. Jana Pawła II.

My, Jana Pawła uczniowie, słowa Ojca w czyn chcemy przemieniać, pomagać ludziom, i wciąż pamiętać. Ref. Twoje myśli, które drogi wskazują, Twoje słowa, które uczą mądrości. Twoje czyny przepełnione miłością, by na zawsze czyste serce już mieć. (z hymnu szkoły)

Tą informację opublikował Marian Kurek dnia 20 Październik 2016 o godz. 11:49 w kategorii Aktualności.