Intronizacja relikwii Św. Jana Pawła II

DSC_0032W środę 19 października 2016 r. obchodziliśmy Dzień Patrona Szkoły – Św. Jana Pawła II. Społeczność gimnazjum zgromadziła się w hali sportowej , aby wysłuchać części artystycznej przygotowanej pod kierunkiem Pani Małgorzaty Wilk. Patronowi poświęcone były również pieśni wykonane przez zespół wokalny pod kierunkiem Pani Sylwii Wojnar. „Barkę” zaśpiewali wszyscy zgromadzeni.  W tym uroczystym dniu uczniowie klasy pierwszej złożyli ślubowanie. Akademia zakończyła się wspólnym odśpiewaniem hymnu szkoły- „ Patronie nasz, my Twoim śladem ….”. Następnie uczniowie udali się na spotkanie z wychowawcą, w czasie którego rozmawiano o Janie Pawle II. Od 17.30 uczestniczyliśmy w różańcu, a następnie Mszy św. , której przewodniczył sekretarz papieski – arcybiskup Mieczysław Mokrzycki. Mszę św. poprzedziło przekazanie relikwii Jana Pawła II białobrzeskiej parafii. Intronizacja relikwii,  spotkanie z ks. Arcybiskupem, wygłoszona homilia, ucałowanie relikwiarza  sprawiło ,  że poczuliśmy obecność św. Jana Pawła II.

My, Jana Pawła uczniowie, słowa Ojca w czyn chcemy przemieniać, pomagać ludziom, i wciąż pamiętać. Ref. Twoje myśli, które drogi wskazują, Twoje słowa, które uczą mądrości. Twoje czyny przepełnione miłością, by na zawsze czyste serce już mieć. (z hymnu szkoły)

Obraz 26 z 26

Tą informację opublikował Marian Kurek dnia 20 Październik 2016 o godz. 11:49 w kategorii Aktualności.