Wakacje

Ostatnie dni roku szkolnego 2016/2017 przyniosły wiele wydarzeń. 12 czerwca gimnazjaliści wyjechali na wycieczkę do Oświęcimia, gdzie poznali kawałek najnowszej _DSC1317 historii  związanej z II wojną światową zwiedzając niemiecki obóz koncentracyjny i zagłady Auschwitz-Birkenau.

We wtorek 13 czerwca uczniowie klas trzecich w krótkiej części artystycznej pożegnali się z młodszymi kolegami i nauczycielami. W środę 14 czerwca trzecie klasy udały się na kilkugodzinną wycieczkę do Bolestarszyc.

Po długim weekendzie, w poniedziałek odbył się apel, na którym wręczono nagrody za zwycięstwo w konkursach przedmiotowych i szkolnych zawodach sportowych. Wyróżniono też uczniów, którzy reprezentowali gimnazjum w licznych zawodach sportowych odnosząc wiele sukcesów.

Uroczyste zakończenie roku szkolnego rozpoczęło się Mszą św., którą odprawił ks. Witold a kazanie wygłosił ks.Robert.  Następnie w hali sportowej odbyło się spotkanie podczas , którego przekazano sztandar młodszym rocznikom, wręczono nagrody za wysokie wyniki w nauce i pracę w samorządzie uczniowskim, listy gratulacyjne dla rodziców . Wyróżnienie Primus inter pares zdobyła Paulina Miara – uczennica klasy IIIa. Gratulujemy! Nagrodzono uczniów, którzy zajęli I miejsce w Konkursie na najlepszy projekt edukacyjny oraz tych , którzy mili 100% frekwencję.

Dyrektor szkoły pogratulował uczniom klas trzecich i nauczycielom  wysokich wyników z egzaminu gimnazjalnego a sześćdziesięciu wyróżnionym uzyskania świadectwa z paskiem.

Spotkanie było też okazją  do pożegnania Pani Danuty Balawender, która postanowiła przejść na emeryturę. Z młodzieżą pożegnał się też dyrektor szkoły Marian Kurek, który jak stwierdził nie odchodzi za daleko i będzie obserwował postępy gimnazjalistów w dwóch następnych i jednocześnie ostatnich latach działania.

Dyrektor szkoły przypomniał młodzieży o zasadach bezpieczeństwa w czasie wakacji i życzył wszystkim aktywnego wypoczynku i wspaniałych przygód.

Po wykonaniu pamiątkowych zdjęć i spotkaniu z wychowawcą uczniowie rozpoczęli upragnione wakacje.

zapraszamy do galerii zdjęć

Tą informację opublikował Marian Kurek dnia 1 Lipiec 2017 o godz. 20:04 w kategorii Aktualności.