Absolwenci

ABSOLWENCI


2002

2003

2004

2005

2006

2007

2008

2009

2010

2011

2012

2013

2014

2015

2016

2017

.2018

.

.

.

Sukcesy naszych absolwentów:

W dniu 14 maja 2016 święcenia kapłańskie przyjął diakon Grzegorz Urban – absolwent naszego gimnazjum(2007 – klasa III d, wychowawca Marian Kurek).  dzień później 15 maja( niedziela) odprawił Mszę św. w białobrzeskiej parafii. Księdzu Grzegorzowi składamy najlepsze życzenia, wytrwałości w pracy duszpasterskiej, błogosławieństwa Bożego na każdy dzień.

Dyrektor , nauczyciele i uczniowie gimnazjum

Losy absolwentów  zobacz raport

Uczennica I LO w Łańcucie Anna Masłoń ( absolwentka Gimnazjum Białobrzegi) napisała Najlepszą Pracę Olimpijską z przedmiotów przyrodniczych na Podkarpaciu.

………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………

1 kwietnia 2016 r. odbył się Konkurs Matematyczny pt.: “UROKI MATEMATYKI W ZADANIACH Z LOGIKI” Komisja postanowiła ponadto WYRÓŻNIĆ Karola Stryczka 2a(absolwent naszego gimnazjum)

…………………………………………………………………………………………………………………………………………………………….

XLV Olimpiada Biologiczna

Karolina Zawadzka IIIb, Anna Masłoń IIIc, Witold Zardzewiały IIb, Mariola Tomaszek IIIc. Ania Masłoń i Karolina Zawadzka zostały laureatkami zawodów okręgowych. Praca olimpijska Ani Masłoń pt. „Ścieżka edukacyjna w Korniaktowie Północnym” została wyróżniona przez Komitet Okręgowy OB.

Anna Masłoń, uczennica z klasy III „c” w roku szkolnym 2014/15 brała udział w XLIV Olimpiadzie Biologicznej. Jej praca pt. „Ścieżka przyrodnicza na terenie Korniaktowa Północnego” została wyróżniona zarówno przez komitet okręgowy jak i główny. Komitet Główny Olimpiady Biologicznej zarekomendował jej pracę olimpijską do Konkursu Prac Młodych Naukowców Unii Europejskiej.

……………………………………………………………………………………………………………………………………………………………

WYNIKI XXXI FINAŁU KONKURSU MATEMATYCZNEGO im. prof. Jana Marszała W PIONIE KLAS DRUGICH - Karol Stryczek(absolwent naszego gimnazjum) wyróżnienie

……………………………………………………………………………………………………………………………………………………………

Laureatami Ogólnopolskiego Konkursu Zapomni Rossiju czyli Zapamietaj Rosję zostali uczennica I LO z 3e Beata Nyklewicz (absolwentka naszego gimnazjum) i przewodniczący Samorządu Szkolnego Michał Szydełko.

……………………………………………………………………………………………………………………………………………………………

Od 1997r. uczniowie I LO im. H. Sienkiewicza w Łańcucie biorą udział w programie UNESCO „The Baltic Sea Project”, realizując projekty: „Air Quality”, „Water Quality”, „Phenological Studies”, „Rivers”, „Bird Ecology”, czyli badają i monitorują stan powietrza, wody, prowadzą obserwacje fenologiczne, liczą ptaki wodne na terenie Łańcuta i okolic. Program obejmuje badania zlewiska Morza Bałtyckiego. Badania i obserwacje prowadzi młodzież z 9 krajów nadbałtyckich. Językiem w programie jest język angielski. W tym roku jako jedyni w kraju, Polskę reprezentować będą uczniowie z naszej szkoły: Karolina Zawadzka, Karolina Cebulak( absolwentka gimnazjum) i Tomasz Skoczylas wraz z opiekunem. Jest to nagroda dla najlepiej pracującej szkoły w kraju w programie BSP. Nad całością prac zawsze czuwa p. prof. Ludmiła Smęt – Dudziak.

…………………………………………………………………………………………………………………………………………………………….

W tym roku odbyła się już IV edycja Międzynarodowego Konkursu „Młodzież w Lasach Europy” – „Young People in European Forests” 2014, w którym I LO od samego początku trwania konkursu bierze aktywny udział. W roku 2011 podczas I edycji konkursu byliśmy najlepsi na Podkarpaciu,
w 2012 zajęliśmy IV miejsce w finale krajowym, a w 2013 w finale krajowym zajęliśmy VII miejsce. W etapie krajowym IV edycji konkursu, który odbył się 29 kwietnia, w obecności przedstawiciela nadleśnictwa Leżajsk pana mgr inż. Tomasza Cebuli wzięło udział 11 trzyosobowych drużyn. Zadaniem uczestników było rozwiązanie testu w języku angielskim składającego się z 50 pytań na temat lasów i organizacji leśnictwa w krajach europejskich. Do finału krajowego zakwalifikowały się 3 zespoły: pierwszy w składzie Karolina Cebulak(absolwentka naszego gimnazjum), Mateusz Barnat i Łukasz Malach (49 pkt.), drugi – Monika Kuryło, Jolanta Podwyszyńska, Agnieszka Grzenia (42 pkt.), trzeci – Karolina Zawadzka, Dominik Mach, Michał Barnat (34 pkt.). W całej Polsce startowało 356 trzyosobowych zespołów. 40 zespołów w tym 3 z I LO w Łańcucie dostało się do finału krajowego. Finał krajowy YPEF odbędzie się 27.05.2014r. w Warszawie w Auli Kryształowej SGGW. Opiekę nad uczniami sprawuje nasza niezastąpiona nauczycielka biologii p. prof. Ludmiła Smęt – Dudziak.

Z czterema medalami Mistrzostw Świata w wyciskaniu sztangi leżąc, które odbywały się w dniach 20 -24.05.2015 roku w Sundsvall-Szwecja wrócili do Łańcuta zawodnicy Ludowego Uczniowskiego Klubu Sportowego ,,ZIELONI” Łańcut.

1. Marta Sroczyk – zdobyła złoty medal (Mistrzostwo Świata) w grupie wiekowej juniorek do lat 23 w kategorii wagowej do 52kg. Wynikiem 107.5kg ustanowiła trzy rekord Polski; do lat 20, 23 i seniorek.

2. Michał Kojder –(absolwent naszego gimnazjum) wywalczył srebrny medal w grupie wiekowej juniorów do lat 18 w kategorii wagowej do 83kg. Wynikiem 195kg poprawił o 10kg swój rekord życiowy.

3. Monika Sroczyk – zdobyła brązowy medal w grupie wiekowej juniorek do lat 23 w kategorii wagowej do 57kg wynikiem 100kg. Tym razem nie udał się atak na złoty medal.  W trzecim ostatnim podejściu zadysponowaliśmy ciężar 122.5kg wynik ten zawodniczka zaliczała na treningach  ale tym razem się nie powiodło – może na następnych Mistrzostwach Świata ,które  w przyszłym roku odbędą się w Republice Południowej Afryki.

4. Paweł Porębny(absolwent naszego gimnazjum) – zdobył swój drugi brązowy medal Mistrzostwo Świata w grupie wiekowej do lat 18 w kategorii wagowej do 59kg. Wynikiem 115kg. Tym samym powtórzył osiągnięcie z ubiegłego roku z Mistrzostw Świata w Rodby- Dania.

5. Andrzej Paszko – startując w wadze do 66kg w grupie wiekowej juniorów do lat 23 powtórzył sukces z ubiegłego roku z Mistrzostw Świata w Rodby- Dania. Ostatecznie ukończył swój występ na czwartym miejscu z wynikiem 180kg.

Wszyscy w/w to młodzi i perspektywiczni zawodnicy, którzy jeszcze przez wiele lat mogą być chlubą naszego miasta i kraju. Są uczniami i absolwentami Zespołu Szkół Technicznych w Łańcucie.

Najlepszy Sportowiec i Trener Łańcuta

Najlepszy sportowiec:
1. Marta Sroczyk (LUKS „Zieloni”)
2. Krzysztof Marcinowski (KS „Pegaz”)
3. Bartosz Czerwonka (Sokół Łańcut)
4. Rafał Kulikowski (Sokół Łańcut)
5. Paweł Porębny (LUKS „Zieloni”)(absolwent naszego gimnazjum)

Najlepszy Młodzieżowiec:
1. Michał Kojder (LUKS „Zieloni”) (absolwent naszego gimnazjum)

Tą informację opublikował Antoni Kluz dnia 19 Październik 2009 o godz. 17:54.