Sukces naszych chłopców w wojewódzkich zawodach BRD

kategoria: Aktualności Autor: Antoni Kluz

IMG_7551Dzisiaj, 25 maja w Czarnej koło Dębicy odbył się XVII Finał Wojewódzki Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Składał się on z testu wiedzy o ruchu drogowym, testu ze skrzyżowań, toru sprawnościowego jazdy na rowerze i udzielania pierwszej pomocy.  Nasza drużyna w składzie Szczepan Dołęga, Dawid Droździkowski, Marcin Ślimak i rezerwowy Szymon Chudzik zajęła wysokie IX miejsce na 23  startujące drużyny. GRATULACJE. Opiekun  Antoni Kluz.

kategoria: Aktualności Autor: Marian Kurek

Informuję, że dzień 27 maja 2016 (piątek)jest dniem wolnym od zajęć dydaktyczno-wychowawczych.

Wyjazd na “zieloną szkołę” – 29 maja 2016 roku o godz.5.30. Zbiórka 5.20 k/gimnazjum. (dyr)

Debiuty 2016

kategoria: Aktualności Autor: Marian Kurek

DSC_2446W sobotę 21 maja 2016 roku odbyły się Debiuty 2016 zorganizowane przez Podkarpackie Centrum Tańca. W imprezie wzięło udział  kilka par tanecznych z naszego gimnazjum, które uczą się lub doskonalą swoje umiejętności pod kierunkiem Pana Łukasza Dudka -dyplomowanego instruktora tańca towarzyskiego posiadającego międzynarodową klasę “A” w zakresie tańców standardowych i latynoamerykańskich.

Swoje  umiejętności taneczne demonstrowały dzieci z przedszkoli i szkól podstawowych nie tylko z powiatu łańcuckiego ale i województwa.  Cieszy fakt, że nasza szkoła była jedyną w kategorii gimnazjum.  Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe medale. Zapraszamy do galerii zdjęć, chociaż trudno uchwycić ekspresję tańca w małej fotce. Dziękuję rodzicom i młodzieży za udział w festiwalu tańca.(dyr)

WIECZÓR U PANA HENRYKA

kategoria: Aktualności Autor: Antoni Kluz

W dniu 20 maja 2016 roku odbył się “Wieczór u Pana Henryka…”. Dyrektor witając zaproszonych: gości Pana Wójta Gminy Białobrzegi Franciszka Masłonia, Panią Halinę Drzał oraz rodziców i wszystkich zebranych powiedział: “MEN ogłosiło Narodowy Program Czytelnictwa i głosi , że wyda 150 mln zł na zakup książek do bibliotek w latach 2016-20.  18 grudnia 2015 r. Senat przyjął uchwałę ustanawiającą rok 2016 Rokiem Henryka Sienkiewicza. “Poprzez swoją twórczość, publicystykę i działalność społeczną budził świadomość narodową, uczył dumy z polskości, umiłowania ojczyzny i zdolności do poświęceń” – podkreślili senatorowie.

Wszyscy biją na alarm. Tylko 11% dorosłych czyta książki, pewnie niewiele lepiej jest wśród młodych. Nic nie dadzą wydane pieniądze na tysiące nowych książek, jeśli nie będziemy czytać. A przecież książka może pokrzepić, dodać wiary w siebie, nauczyć.

Społeczność białobrzeskiego gimnazjum,  czyli my wszyscy,  mamy świadomość, że  bez czytania zatracimy swoją tożsamość, nie zrozumiemy otaczającego świata, w końcu – kim się staniemy? Niech więc  ten dzisiejszy wieczór będzie  chwilą wyciszenia, przeniesienia w zamierzchłe czasy, niech lektura pokrzepi nasze serca  i  pozwoli wpaść w nałóg czytania”.

Wieczór literacki był okazją do wręczenia nagród za konkurs związany ze znajomością powieści “Krzyżacy”. I miejsce zajęła Anna Brodowicz, II miejsce Paulina Miara, Justyna Szarek, III miejsce Katarzyna Wal. Gratulujemy!

Na zakończenie dyrektor podziękował nauczycielom gimnazjum (szczególnie Paniom: Agnieszce Barnat, Danucie Balawender, Małgorzacie Wilk, Sylwii Wojnar)  i młodzieży za przygotowanie wieczoru a wszystkim za piękne odczytanie wybranych tekstów powieści H.Sienkiewicza “Krzyżacy”.