„Bądź poliglotą”

kategoria: Aktualności Autor: Antoni Kluz

poliglotaW dniu 17 lutego 2016r. w II Liceum Ogólnokształcącym w Łańcucie odbyła się XV jubileuszowa edycja Powiatowego Międzyszkolnego Konkursu Praktycznej Znajomości Języków Obcych „Bądź poliglotą”, pod patronatem Starostwa Powiatowego w Łańcucie oraz Szkoły Językowej Promar. W konkursie wzięli udział uczniowie ze szkół gimnazjalnych powiatu łańcuckiego, przeworskiego oraz rzeszowskiego. Uczniowie naszej szkoły: Anna Brodowicz, Klaudia Dziura, Patrycja Golenia, Rafał Porębny oraz Katarzyna Węgrzyn, pod kierunkiem p. Alicji Fudali, przedstawili w języku niemieckim skecz pt. „Rotkäppchen” i zajęli II miejsce w kategorii małych form teatralnych. W kategorii śpiew wzięła udział także nasza uczennnica Justyna Szarek, pięknie wykonując utwór Labrinth – „Beneath Your Beautiful”.

Wszystkim uczniom serdecznie gratulujemy sukcesu oraz umiejętności językowych, aktorskich i wokalnych!

Pełnić służbę całym życiem

kategoria: Aktualności Autor: Antoni Kluz

anna

15 lutego  2017 roku w Szkole Podstawowej w Rogóżnie odbył się X V Powiatowy Konkurs Wiedzy o Annie Jenke  . W tym roku ,czytając lekturę „ Żyję na chwałę Boga, po nic więcej”” s. Bernadety Lipian, młodzież zgłębiała  prawdy o tym, jak można pięknie żyć na chwałę Boga, ojczyzny i drugiego człowieka.

W konkursowych zmaganiach wzięły udział cztery uczennice naszej szkoły :A. Ślimak, K. Bagienko, A.Fus i O.Kula. Ola Fus zdobyła wyróżnienie.
Dziękujemy wszystkim uczestniczkom za zaangażowanie , a Oli gratulujemy sukcesu.

II MIEJSCE W POWIATOWYM FINALE PIŁKI RĘCZNEJ CHŁOPCÓW

kategoria: Aktualności, Sport i turystyka Autor: Marian Kurek

DSC_017616 lutego 2017 r. odbył się Powiatowy Finał Gimnazjady w piłce ręcznej chłopców. Nasi chłopcy wywalczyli II miejsce, a o I miejscu decydowała różnica bramek. Królem strzelców całego turnieju został Mikołaj Golak – uczeń klasy III A, a najlepszym bramkarzem został także uczeń naszego gimnazjum - Jakub Piwowarski z klasy III C.
Wyniki: Gim. Białobrzegi – Gim. Medynia  12:1, Gim. Białobrzegi – Gim. Łańcut      8:8, Gim. Białobrzegi – Gim. Żołynia    16:12. Skład zespołu: Hubert Prokop, Jakub Piwowarski, Krzysztof Rachwał, Karol Piekarz, Michał Piekarz, Mikołaj Skóra, Michał Kucab, Mateusz Malach, Dominik Balawender, Szymon Wajda, Serafin Cebulak, Sebastian Krauz, Mikołaj Golak, Michał Wójcik, Bartłomiej Dyrda, Grzegorz Majkut.
Opiekun: A. Wojnar

kategoria: Aktualności Autor: Marian Kurek

Na prośbę poradni przypominam Rodzicom, iż w Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej w Łańcucie odbywają się bezpłatne spotkania szkoleniowe dla Rodziców zgodnie z wcześniej przekazanym harmonogramem. Najbliższe spotkanie odbędzie się 20.02.2017 r., szczegóły w załączniku.
Ponadto przypominamy, że w każdy ostatni poniedziałek miesiąca można umawiać się i korzystać z bezpłatnych konsultacji z dr Anna Śniegulską, szczegóły na stronie internetowej Poradni (ppplancut.pl).