PONOWNIE JESTEŚMY W FINALE WOJEWÓDZKIM W LIDZE LA

kategoria: Aktualności, Sport i turystyka Autor: Antoni Kluz

LA2018Ponownie awansowaliśmy do Finału Wojewódzkiego Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Lidze Lekkoatletycznej w kategorii dziewcząt i chłopców, które odbędą się w dnu 23.05.2018r. na stadionie lekkoatletycznym CWKS „Resovia” w Rzeszowie.

Składy naszych zespołów:

kategoria dziewcząt – Kinga Bagienko, Klaudia Biały, Dominika Bosak, Izabela Czech, Weronika Grzesik, Klaudia Kiełb, Paulina Markowicz, Dominika Nawrot, Natalia Kubis, Wiktoria Olechowska, Anna Rydzik, Markowicz Paulina, Wierzbińska Urszula, Agata Marek i Gabriela Wikiera.

kategoria chłopców – Szymon Balawender, Serafin Cebula, Michał Kucab, Mikołaj Kula, Grzegorz Majkut, Mateusz Malach, Maciej Musz, Kacper Panek, Konrad Peszek, Michał Piekarz, Sebastian Piekarz, Tomasz Rupar, Mikołaj Skóra, Jakub Słoninka, Szymon Wajda i Łukasz Woźniak.

GRATULACJE !!!

Opiekunowie: A Hawro i A Wojnar

Akademia w rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja

kategoria: Aktualności Autor: Antoni Kluz

32191768_392441524498513_2984507112530378752_n (1)Jak co roku uroczystą akademią uczciliśmy święto 3 maja. Uczniowie pod kierunkiem pani Heleny Doroz i Magdaleny Dul – Kuźniar oraz chóru szkolnego pod kierunkiem pani Sylwii Wojnar przypomnieli historyczne wydarzenia towarzyszące uchwaleniu konstytucji znanej obecnie jako trzeciomajowa. Chociaż od tamtej chwili minęło ponad 200 lat pamięć o niej wpisała się na stałe na kartach historii Polski.

XI Konkurs Praktycznej Znajomości Języków Obcych Polish Your English rozstrzygnięty!

kategoria: Aktualności Autor: Antoni Kluz

32222209_392693441139988_7216368935086587904_nW piątek 11 maja w naszej szkole już po raz XI odbył się konkurs praktycznej znajomości języka angielskiego przeznaczony dla uczniów szkół podstawowych naszej gminy. Każda szkoła mogła być reprezentowana przez 3 uczestników. W tym roku  zadania konkursowe sprawdzały umiejętności językowe w zakresie słuchania, rozumienia tekstu, uzupełniania, znajomości słownictwa i gramatyki.

I miejsce zajął uczeń Kamil Piasecki z Woli Dalszej, II miejsce – Wanowicz Zuzanna, III miejsce – Fudali Natalia, obie uczennice z ZS im. A. Mickiewicza w Białobrzegach, IV – Mulak Jakub z Woli Dalszej a V – Chlebuś Gabriela z ZS im. A. Mickiewicza w Białobrzegach. Uczniowie otrzymali dyplomy oraz słowniki. Dziękujemy paniom anglistkom: Annie Skrobacz, Dominice Cisek, Barbarze Mach, Edycie Kiełb oraz Katarzynie Szczepańskiej za przygotowanie uczniów i udział w konkursie. Do zobaczenie za rok w ostatniej XII edycji konkursu!

Spotkanie z pisarzem

kategoria: Aktualności Autor: Antoni Kluz

32231564_392441134498552_4247738401094107136_nWe wtorek, 8 maja na zaproszenie GOKiCz w Białobrzegach odbyło się spotkanie z pisarzem, historykiem sztuki panem dr Markiem Sikorskim.  Pisarz, w swojej pełnej pasji gawędzie, przybliżył uczniom klas II naszego gimnazjum motyw smoka i walki z nim w dziejach chrześcijaństwa oraz w literaturze. Dziękujemy za zorganizowanie nam tego spotkania.