Roznieśliśmy BŚP

kategoria: Aktualności, Wydarzenia harcerskie Autor: Antoni Kluz

W czwartek 18 grudnia 1 Drużyna Harcerska rozniosła  Światło Pokoju do wszystkich, szkół, zakładów pracy z terenu Gminy Białobrzegi. Na ręce Pana Wójta Franciszka Masłonia złożyliśmy życzenia dla wszystki pracowników UG oraz samorządowców wraz z ich rodzinami. Standardowo w tym dniu kulminacyjnych punktem było przekazanie przez druhny i druhów światełka z życzeniami  na ręce Pana Dyrektora Mariana Kurka dla wszystkich nauczycieli  i pracowników naszej szkoły. W przyszłą niedzielę delegacje instruktorów i harcerzy przekażą światło Pokoju do kościołów, a w tydzień przed świętami zastepy rozniosą Je pod  dachy  domów  swoich najbliższych i pozostałych mieszkańców z życzeniami zdrowych, radosnych Świąt Bożego Narodzenia.

Życzenia

kategoria: Aktualności Autor: Antoni Kluz

kalwaria-zebrzydowska-szopka-bozonarodzeniowa-02Nadziei – by nie opuszczała,
radości – by rozweselała,
miłości – by obrodziła,
dobroci – by zawsze była – …


Błogosławionych Świąt Bożego Narodzenia, wielu potrzebnych łask na 2015 r życzy Dyrektor i Rada Pedagogiczna  gimnazjum.

Betlejemskie Światło Pokoju

kategoria: Aktualności, Wydarzenia harcerskie Autor: Antoni Kluz

DSC06867W niedzielę 14 grudnia 50 osobowa delegacja Białobrzeskiego Szczepu Drużyn ZHP “Gniazdo”  uczestniczyła w obrzędzie przekazania  BŚP w Krakowie. Dzięki nowej autostradzie podróż przebiegła nam szybko, umilona harcerskimi piosenkami. Zwiedziliśmy Muzeum Narodowe w Sukiennicach, Muzeum Szopek.  Przekazanie BŚP odbyło się tradycyjnie na Wawelu, po czym w kościele mariackim koncelebrowana była uroczysta msza święta, po której z zapalonymi  światełkami wróciliśmy do domów.

Spotkanie z mistrzem olimpijskim

kategoria: Aktualności Autor: Antoni Kluz

We wtorek 3 grudnia 2014 r. odbyło się spotkanie z Rafałem Wilkiem (ur. w Łańcucie) – byłym polskim żużlowcem, trenerem żużlowym, sportowcem niepełnosprawnym; dwukrotnym mistrzem paraolimpijskim  z Londynu 2012 w handbike’u; dwukrotnym mistrzem świata z Kanady 2013; kawalerem Orderu Odrodzenia Polski.

Pan Rafał przedstawił prezentacje o swojej karierze, przed wypadkiem na torze żużlowym i po nim.  Zwrócił się do gimnazjalistów, żeby cieszyć się każdym dniem i wyznaczać ciągle nowe cele, nawet w sytuacji, gdy wydaje się to niemożliwe. Pod koniec spotkania każdy mógł uzyskać autograf i zrobić pamiątkowe zdjęcie. Mogliśmy zobaczyć złoty medal olimpijski. Dziękujemy Panu Rafałowi za „lekcję życia”. Dziękuję Pani Annie Hawro za organizację spotkania.(dyr)

Zobacz http://www.rafalwilk.com/