X Konkurs Patriotyczny “A to Polska właśnie”

kategoria: Aktualności Autor: Antoni Kluz

Oto Polska właśnie113 listopada 2017 roku w Jarosławiu odbył się IX Konkurs Patriotyczny “A to Polska właśnie”, zorganizowany pod Patronatem Kuratorium Oświaty. Przegląd był kierowany do solistów i obejmował zasięgiem trzy województwa. Miło jest nam poinformować że uczennica naszej szkoły z klasy IIIb- Marcelina Gamracy, za wykonanie piosenki pt.: “Powrócisz tu” została wyróżniona. Gratulujemy!!!

Święto Niepodległej

kategoria: Aktualności, Wydarzenia harcerskie Autor: Antoni Kluz

IMG_2344W tym roku przedstawiciele naszej drużyny z klas II  uczestniczyli w Biwaku Niepodległościowym, Powiatowych Obchodach Świeta Niepodległości  w Łańcucie, natomiast druga grupa z klas I i III pełniła służbę w czasie Gminnych Ochodów Święta Niepodległej, przy poświęceniu obeliska i Dęba Katyńskiego dla uczczenia zamordowanego w Katyniu byłego dyrektora SP Nr 1 w Białobrzegach kapitana Bronisława Górskiego. Dziiękujemy wszystkim za poświęcony czas i patriotyczną postawę.

REJONOWE IGRZYSKA MŁODZIEŻY SZKOLNEJ w SZACHACH

kategoria: Aktualności Autor: Antoni Kluz

IMAG20599.11.2017 r. w Zespole Szkół Licealnych w Leżajsku odbyły się Rejonowe Igrzyska Młodzieży Szkolnej w szachach drużynowych. W zawodach uczestniczyło 8 najlepszych szkół z naszego rejonu, łącznie 32 zawodników. Nasi reprezentanci w składzie: Agata Ślimak, Adam Golenia, Jakub Kiełb i Aleksandra Fus remisując 4 partie i 3 przegrywając zajęli VII miejsce w rejonie.

Opiekun: A. Wojnar  Gratulacje!!

Wyjazd do filharmonii

kategoria: Aktualności Autor: Antoni Kluz

WP_20171109_14_11_04_Pro9 listopada 2017 roku uczniowie Publicznego Gimnazjum im. Jana Pawła II z Białobrzeg uczestniczyli w koncercie muzycznym w Filharmonii Podkarpackiej. W programie znalazły się utwory w wykonaniu duetu fortepianowego. Prezentowano muzykę wybitnych kompozytorów XX wieku.Cieszymy się, że poprzez kontakt z muzyką na żywo w instytucjach kulturalnych, możemy uczyć się wrażliwości i doceniać sztukę ponadczasową.