Transport publiczny – ankiety

kategoria: Aktualności Autor: Antoni Kluz

Wypełnione ankiety dotyczące potrzeb społecznych w zakresie transportu publicznego można składać  do pojemnika w sekretariacie gimnazjum, do każdej ze szkół oraz w Urzędzie Gminy Białobrzegi do 10 marca 2015 r.

Bądź poliglotą

kategoria: Aktualności Autor: Antoni Kluz

pol20 lutego 2015 r. w II LO w Łańcucie po raz 13. odbył się Powiatowy Konkurs Praktycznej Znajomości Języków Obcych „Bądź Poliglotą” pod patronatem Starostwa Powiatowego i szkoły językowej PROMAR. W tym roku uczniowie: Anna Brodowicz, Patrycja Golenia, Paulina Miara, Katarzyna Węgrzyn z klasy Ia oraz Krystian Węgrzyn z klasy IIId pod opieką nauczycielki języka niemieckiego pani Alicji Fudali przygotowali skecz pt. „Aschenputtel” i zajęli I miejsce w kategorii małych form teatralnych.

Piękny występ, znajomość języka niemieckiego, świetna wymowa i gra aktorska zostały docenione przez surowe jury złożone z nauczycieli języków obcych II LO i przedstawicieli szkoły językowej PROMAR.

Uczniom i ich nauczycielce gratulujemy sukcesu!

II Konkurs Matematyczny

kategoria: Aktualności Autor: Antoni Kluz

W dniu 27 lutego 2015 roku odbył się II Konkurs Matematyczny pod patronatem Dyrektora Publicznego Gimnazjum im. Jana Pawła II w Białobrzegach. Udział wzięło 10 uczniów z klas VI z pięciu szkół podstawowych Gminy Białobrzegi. Uczestnicy po rozwiązaniu zadań obejrzeli pokaz chemiczny przygotowany przez uczennice gimnazjum  pod kierunkiem Pani Bożeny Kluz. Pokaz był efektem zrealizowania projektu “Spotkania młodych odkrywców” w ramach Białobrzeskich Inicjatyw Edukacyjnych.

Wyniki  konkursu:

I miejsce  - Anna BrzuzanZespół Szkół w Białobrzegach – nauczyciel Pani Magda Lis – Leja

II miejsce – Wiktoria KuterSP nr 1 w Budach Łańcuckich – nauczyciel Anna Zielińska

III miejsce – Paulian MarkowiczSP nr 1 w Białobrzegach – nauczyciel Anna Mac

Wyróżnieni: Gabriela Korzystka - SP nr 2 w Korniaktowie Północnym, Konrad Kiełbicki - SP nr 2 w Budach Łańcuckich, Szymon Wajda – Zespół Szkół w Białobrzegach.

Wszyscy uczniowie otrzymali dyplomy a za miejsca I -VI nagrody rzeczowe. Konkurs przygotowali i przeprowadzili nauczyciele matematyki: Pani Joanna Cebula, Pani Justyna Kiełb, Pan Paweł Paluch.

Dyrektor podziękował  wszystkim za udział i zorganizowanie konkursu i  życzył dalszych  sukcesów edukacyjnych i zawodowych.

podsumowanie wyników za I semestr

kategoria: Aktualności Autor: Antoni Kluz

W poniedziałek 23 lutego odbył się apel szkolny, na którym dyrektor szkoły przedstawił uczniom wyniki klasyfikacji za I semestr roku szkolnego 2014/15. Najlepsi uczniowie ze średnią powyżej 4,75 uzyskali bony edukacyjne, dzięki którym otrzymają dofinansowanie do imprez organizowanych przez białobrzeskie gimnazjum. Uczniowie ze 100% frekwencją otrzymali dyplom “złotego budzika”. Spotkanie całej społeczności szkolnej było okazją do wręczenia nagrody dla Patryka Wajdy z klasy IIIa, który został Mistrzem ortografii w Szkolnym Konkursie Ortograficznym.