Pokaz naukowy

kategoria: Aktualności Autor: Antoni Kluz

W dniu 24 października 2014 r. odbyły się w naszym gimnazjum pokazy naukowe: Roboty na start” i Chemiczny świat” zorganizowane w ramach programu Polsko – Amerykańskiej Fundacji Wolności „PROJEKTOR – wolontariat studencki”.

Zajęcia prowadzili studenci Politechniki Rzeszowskiej, w tym absolwent naszego gimnazjum Marcin Hubacz. Uczniowie poznali zagadnienia dotyczące programowania robotów LEGO z wykorzystaniem ciekawych przykładów ze światów mechaniki i robotyki oraz zapoznali się z podstawowymi doświadczeniami chemicznymi z wykorzystaniem odczynników stosowanych w laboratorium, jak również produktami spożywczymi. Pokazy były uzupełnieniem realizowanego projektu “Spotkania młodych odkrywców” w ramach Białobrzeskich Inicjatyw Edukacyjnych.

I Mistrzostwa Gminy Białobrzeg w Nordic Walking

kategoria: Aktualności Autor: Antoni Kluz

DSC_0352W niedzielę 19 października 2014 r. odbyły się I Mistrzostwa Gminy Białobrzegi w Nordic Walking. O godzinie 13-tej na trasę 5-cio i 10 kilometrową ruszyło 30 osób. Rywalizacja nie była łatwa, jednak wszelkie trudy wynagradzała przepiękna pogoda i cudowne pejzaże Białobrzeskiej Trasy Nordic Walking w korniaktowskich lasach. W kategorii kobiet na trasie 5 km wygrała Pani Małgorzata Kotlińska, na dystansie 10 km wśród kobiet zwyciężyła Pani Elżbieta Kurek. Rywalizację na 10 km zdominowało Publiczne Gimnazjum w Białobrzegach. Pan Andzrej Wojnar zajął I miejsce a dyrektor Marian Kurek – III. Na uwagę zasługuje fakt, że II miejsce na dłuższym dystansie wywalczyła nasza absolwentka Justyna Trojnar, a w kategorii mężczyzn Paweł Trojnar.

Pan Franciszek Masłoń wręczył nagrody za uzyskane miejsca oraz nagrody niespodzianki. Wszyscy zostali poczęstowani kiełbaska z grilla i pyszną ciepłą herbatką. W imieniu Pana Janusza Pawlaka- kierownika Centrum Sportowo-Rekreacyjnego i swoim serdecznie dziękuję Panu Mieczysławowi i strażakom z Korniaktowa Północnego za pomoc w przeprowadzeniu imprezy i przygotowaniu posiłku, koleżance Dorocie Gamracy za sędziowanie zawodów. Dziękuję również koledze Kazimierzowi, który wykonał dużo pięknych zdjęć, poniżej wybrane. Więcej informacji na stronie Centrum Sportowo-Rekreacyjnego w Białobrzegach http://sportbial.pl/kategoria/aktualnosci/ (dyr)

Powiatowe Sztafetowe Biegi Przełajowe

kategoria: Aktualności, Sport i turystyka Autor: Antoni Kluz

dziewczętaW dniu 8 października 2014 roku ( środa) na Stadionie Miejskim w Łańcucie odbyły się Powiatowe Sztafetowe Biegi Przełajowe w ramach Gimnazjady zgodnie z Kalendarzem Szkolnych Imprez Sportowych. (jako dyscyplina do wyboru).

Wyniki :

Gimnazja: ( roczniki -1999 i młodsi ) 8 x 800 m

Dziewczęta:

1. Gim. Markowa op. Mirosław Bącal
2. Gim. Husów op. Tomasz Cierpisz
3. Gim. Białobrzegi op. Anna Hawro (zawodniczki: Kamila Olejarka, Izabela Kloc, Urszula Ślimak, Julia Nykiel, Klaudia Dziura, Patrycja Dziura, Sylwia Baran, Katarzyna Wierzbińska, Kornelia Rydzik, Klaudia Babiarz).

WYJAZD NA MECZ PIŁKI RĘCZNEJ DO MIELCA

kategoria: Aktualności, Sport i turystyka Autor: Antoni Kluz

MeczDnia 7 pażdziernika 2014 roku uczniowie naszego gimnazjum wraz z rodzicami i nauczycielami oraz uczniami z Zespołu Szkół im. Adama Mickiewicza w Białobrzegach udali się do Mielca na mecz  piłki ręcznej PGNiG Superliga pomiędzy SPR Stal Mielec a VIVE Tauron Kielce. Z trybun mieleckiej Stali mogliśmy podziwiać grę takich zawodników jak: Jurecki, Bielecki, Lijewski, Szmal. Mimo, że do Białobrzegów wróciliśmy w późnych godzinach, cała grupa była bardzo zadowolona i stwierdziliśmy, że ponownie przyjedziemy kibicować drużynie  Mielca.

Organizatorzy : Anna Hawro i Andrzej Wojnar