kategoria: Aktualności Autor: Antoni Kluz

PESEL w legitymacji szkolnej – nowe wzory legitymacji szkolnych

Rozporządzenie w sprawie świadectw, dyplomów państwowych i innych druków szkolnych (Dz. U. z 2015 r. poz. 23) zmienia m.in. druki legitymacji szkolnych wprowadzając obowiązek wpisywania do nich numeru PESEL ucznia. Ma to ułatwić korzystanie z opieki medycznej (system eWUŚ wyszukuje osobę właśnie po numerze PESEL).
Przepisy przejściowe umożliwiają korzystanie ze starych druków legitymacji jeszcze w roku szkolnym 2015/2016. Zwracam  się do uczniów klas II i III z prośbą o uzupełnienie w sekretariacie szkoły  numeru PESEL na starych drukach legitymacji. (brak numeru PESEL może spowodować kłopoty np. w komunikacji PKP). Uczniowie klasy pierwszej będą mieli wydaną legitymację wg nowego wzoru.
Wyniki rekrutacji zostaną ogłoszone w budynku gimnazjum w dniu 1.07.2015 r. o godz.14.00. Przypominam, że do 30 czerwca br. należy złożyć w sekretariacie szkoły świadectwo ukończenia i zaświdczenie OKE o wynikach sprawdzianu.
(dyrektor Marian Kurek)

Wakacje

kategoria: Aktualności Autor: Antoni Kluz

W piątek odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2014/2015. O godzinie 8.00 rozpoczęła się Msza Św., którą odprawił i Słowo Boże wygłosił ks. Jarosław. Na zakończenie Eucharystii ks. dziekan wręczył nagrody książkowe tym, którzy zostali wskazani przez swoich rówieśników jako osoby na których można polegać i z których można brać przykład. Po przejściu do hali sportowej, uroczyście wprowadzono sztandar i odśpiewano hymn narodowy.  Następnie  rozpoczęto wręczenie wyróżnień dla uczniów, którzy uzyskali średnią powyżej 4,75. Nagrodzono również tych, którzy zrobili znaczne postępy w nauce. Wyróżniono uczniów za miejsca I-III w “Konkursie na najlepszy projekt edukacyjny”. Po krótkim podsumowaniu dyrektor szkoły Marian Kurek wręczył  Kindze Cebulak wyróżnienie “Primus inter pares”.

W ten ostatni dzień nasze serca były mocno poruszone wiadomością, że na emeryturę przechodzi Pani Halina Drzał, nauczycielka języka polskiego. Oklaski i sto lat odśpiewane przez zgromadzonych chyba najlepiej oddały wdzięczność za wszystkie lata pracy, a szczególnie te spędzone w białobrzeskim gimnazjum.

Następnie inicjatywę przejął Samorząd Uczniowski, który w kilku słowach podziękował nauczycielom za trud wkładany w wychowanie młodego pokolenia. Wyrazem wdzięczności było  wręczenie pięknej lawendy i  kwiatów, za które dziękujemy!

Dyrektor przypomniał o bezpieczeństwie w czasie letnich wakacji i życzył spokojnego wypoczynku.

Do zobaczenia pierwszego września.

Rozdanie nagród

kategoria: Aktualności Autor: Antoni Kluz

W środę 24 czerwca 2015 r. odbyło się wręczenie nagród, dla uczniów którzy zwyciężyli w konkursach i zawodach szkolnych. Wręczono wyróżnienia uzyskane w konkursach pozaszkolnych. Była to także okazja, aby wręczyć medale, statuetki, nagrody i dyplomy dla najlepszych sportowców. Podsumowano Dzień Sportu Szkolnego i akcję “Nakrętka dla Natalii”. Nagrody otrzymały również osoby, które aktywnie pracowały w Samorządzie Uczniowskim.

W czwartek sześć najlepszych projektów uczniowskich zostało zaprezentowanych na forum szkoły. Na zakończenie zajęć rozegranio mecz: reprezentacja dziewcząt na reprezentację chłopców. Emocji nie brakowało.

kategoria: Aktualności Autor: Antoni Kluz

Dzień 23 czerwca 2015 r. jest dniem wolnym od zajęć dydaktyczno-wychowawczych.

(Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej i Sportu z dnia 18 kwietnia 2002r. w sprawie organizacji roku szkolnego (Dz. U. Nr 46, poz. 432 z późniejszymi zmianami oraz uchwała nr 3/2014/2015 Rady Pedagogicznej PG im.JP II w Białobrzegach);