I Mistrzostwa Gminy Białobrzeg w Nordic Walking

kategoria: Aktualności Autor: Antoni Kluz

DSC_0352W niedzielę 19 października 2014 r. odbyły się I Mistrzostwa Gminy Białobrzegi w Nordic Walking. O godzinie 13-tej na trasę 5-cio i 10 kilometrową ruszyło 30 osób. Rywalizacja nie była łatwa, jednak wszelkie trudy wynagradzała przepiękna pogoda i cudowne pejzaże Białobrzeskiej Trasy Nordic Walking w korniaktowskich lasach. W kategorii kobiet na trasie 5 km wygrała Pani Małgorzata Kotlińska, na dystansie 10 km wśród kobiet zwyciężyła Pani Elżbieta Kurek. Rywalizację na 10 km zdominowało Publiczne Gimnazjum w Białobrzegach. Pan Andzrej Wojnar zajął I miejsce a dyrektor Marian Kurek – III. Na uwagę zasługuje fakt, że II miejsce na dłuższym dystansie wywalczyła nasza absolwentka Justyna Trojnar, a w kategorii mężczyzn Paweł Trojnar.

Pan Franciszek Masłoń wręczył nagrody za uzyskane miejsca oraz nagrody niespodzianki. Wszyscy zostali poczęstowani kiełbaska z grilla i pyszną ciepłą herbatką. W imieniu Pana Janusza Pawlaka- kierownika Centrum Sportowo-Rekreacyjnego i swoim serdecznie dziękuję Panu Mieczysławowi i strażakom z Korniaktowa Północnego za pomoc w przeprowadzeniu imprezy i przygotowaniu posiłku, koleżance Dorocie Gamracy za sędziowanie zawodów. Dziękuję również koledze Kazimierzowi, który wykonał dużo pięknych zdjęć, poniżej wybrane. Więcej informacji na stronie Centrum Sportowo-Rekreacyjnego w Białobrzegach http://sportbial.pl/kategoria/aktualnosci/ (dyr)

15 lat minęło ….

kategoria: Aktualności Autor: Antoni Kluz

DSC_0214

W poniedziałek 13 października 2014 r., odbyła się uroczystość 15 -lecia działalności naszego gimnazjum, a jednocześnie był to Dzień Patrona Szkoły. W uroczystości udział wzięli: Józef Rzepka -Wicestarosta, Franciszek Masłoń- Wójt Gminy Białobrzegi, Bogdan Prajs- Przewodniczący Rady Gminy, Halina Golenia-Przewodnicząca Rady Gminy 1998-2002, Danuta Grad-Dyrektor gimnazjum 1999-2012,  ks.dr Waldemar Janiga, ks Dziekan Jan Bździkot, ks. Kazimierz Hahn, radni Rady Powiatu Łańcuckiego: Pani Anna Bis i Maciej Biały, przewodniczący komisji Rady Gminy Białobrzegi: Stanisława Wojnar, Antoni Kluz i Jerzy Świętoniowski, Krystyna Wróblewska- Dyrektor PCEN w Rzeszowie, sekretarz Gminy Białobrzegi Piotr Chudzik,  Dyrektory szkół podstawowych: Agnieszka Kubicz, Bożena Krowicka, Helena Kania, Marta Domka, rodzice, nauczyciele,  pracownicy, absolwenci i uczniowie gimnazjum.

Uroczystość rozpoczęła się Mszą Świętą. Słowo Boże wygłosił ks. Waldemar. Po odśpiewaniu “Barki”, na zakończenie Mszy Świętej, uczestnicy obchodów 15- lecia udali się do gimnazjum. Drugą część rozpoczęła się od hymnu narodowego. Po oficjalnym powitaniu gości dyrektor przypomniał historię gimnazjum, działalność i dokonania, podziękował wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do rozwoju szkoły. Uroczystość uświetniła cześć artystyczna przygotowana przez uczniów gimnazjum. Następnie głos zabrali: Pan Franciszek Masłoń, Pan Józef Rzepka, Pani Krystyna Wróblewska i Pani Danuta Grad. Uroczystość zakończyła się hymnem szkoły. Uczestnicy zobaczyli wystawę poświęconą 15 letniej historii.

Dziękujemy zaproszonym gościom za uświetnienie uroczystości swoją obecnością, za słowa uznania dla działalności białobrzeskiego  gimnazjum i życzenia dalszej owocnej pracy. Dziękuję wszystkim, którzy pomogli przygotować uroczystość: księżom, paniom: Danucie Balawender, Agnieszce Barnat, Annie Turosz, Sylwii Wojnar, harcerzom z Panem Antonim na czele, osobom przygotowującym wystawę zdjęć, uczniom i zespołowi wokalnemu, którzy przygotowali część artystyczną.

Dyrektor Marian Kurek

Przemówienie dyrektora szkoły z okazji jubileuszu 15 lecia szkoły i obchodów Dnia Patrona Gimnazjum

XIV Dzień Papieski

kategoria: Aktualności Autor: Antoni Kluz

Wyjazd do Przemyśla z okazji XIV Dnia Papieskiego p.h.: Jan Paweł II – Świętymi bądźcie” odbędzie się w niedzielę 12 października 2014 r. on godz.19.00.

Harcerskie wspomnienia

kategoria: Aktualności, Wydarzenia harcerskie Autor: Antoni Kluz

W związku z 15 leciem naszego Gimnazjum pragniemy zamieścić skróconą galerię zdjęć z  działalności 1 Drużyny Harcerskiej im. Andrzeja Małkowskiego. Zapraszamy do miłego oglądania.