Zielona szkoła w Poznaniu

kategoria: Aktualności Autor: Marian Kurek

_DSC0933Dobiega końca pobyt na zielonej szkole w Poznaniu pod hasłem “1050 lat Dziejów Narodu i Państwa Polskiego”. W czasie kilku dni od poniedziałku do piątku kroczyliśmy śladami naszych przodków zgodnie z myślą ks. F.Wawrzyniaka: „Na Szlaku Piastowskim patrzy na nas 1000 lat naszego historycznego istnienia a każdy kamień nawołuje nas do poszanowania pamiątek tak drogich każdemu Polakowi”.
Zwiedziliśmy miejsca związane z powstaniem Polski w Gnieźnie, Poznaniu, Ostrowie Lednickim, byliśmy także w Strzelnie, Kórniku, Biskupinie. Przy okazji poznaliśmy Wielkopolski Park Narodowy.  Efektem tych dni są prace uczniów w postaci przedstawień historycznych, prezentacji, folderów, kronik czy reportażu. Jutro przed nami droga powrotna do Białobrzeg  z przystankiem w Łodzi.  (dyr)

zobacz kilka fotek

Sukcesy uczniów w konkursach przedmiotowych

kategoria: Aktualności Autor: Marian Kurek

DSC03105Kolejny raz uczniowie naszego gimnazjum odnieśli sukcesy w konkursach przedmiotowych organizowanych przez Kuratorium Oświaty w Rzeszowie.
Konkurs z geografii: tytuł laureata uzyskały Paulina Miara i Anna Brodowicz. Uczennice przygotowała Pani Elżbieta Masłoń.
Konkurs z historii: tytuł finalisty uzyskała Paulina Miara, Kuratoryjny konkurs z WOS-u: tytuł finalisty uzyskała Kinga Tomaszek, Bartłomiej Dyrda. Uczniów przygotowała Pani Helena Doroz.
Uczniom i nauczycielom serdecznie gratulujemy.

Euroweek 2017

kategoria: Aktualności Autor: Marian Kurek

_DSC1676Tegoroczny Euroweek odbył od 11 do 16.03.2017 r. W czasie drogi do Długopola zwiedziliśmy wrocławskie zoo, Afrykarium oraz Halę Ludową. W drugim dniu pojechaliśmy na wycieczkę do Pragi. Od poniedziałku zaczęły się zajęcia z wolontariuszami w języku angielskim. We wtorek wyjechaliśmy na czterogodzinną wycieczkę do Kłodzka i Bystrzycy Kłodzkiej. Czas szybko mijał, w środę wieczorem nastąpiło podsumowanie pobytu i rozdanie certyfikatów. W czwartek natomiast w czasie drogi powrotnej wstąpiliśmy do Mosznej , aby zwiedzić przepiękny zamek. Młodzież wyjechała pod opieką Pani Lidii Welc, dyrektora Pana Mariana Kurka i Pana Andrzeja Wojnara.

zdjęcia z wyjazdu zamieszczono w galerii  - zobacz

Życzenia

kategoria: Aktualności Autor: Marian Kurek

zmartwychstanie 1Niech Zmartwychwstanie Pańskie przyniesie odrodzenie duchowe, wzmocni wiarę, pogłębi miłość, doda nowych sił, pokrzepi i pozwoli ze spokojem i ufnością patrzeć w przyszłość. Radosnych i pełnych rodzinnego ciepła Świąt Wielkanocnych życzy  Dyrektor, Grono Pedagogiczne i Pracownicy gimnazjum.