Prosimy o odbiór świadectw!!!!!

kategoria: Aktualności Autor: Antoni Kluz

pol_pm_Swiadectwo-MEN-I-3a-2-dla-Sz-P-kl-IV-V-szt-W-X-55039_1Dyrektor Publicznego Gimnazjum im. Jana Pawła II w Białobrzegach informuje, że w związku z likwidacją szkoły osoby będące absolwentami gimnazjum
( ur. 1984 – 2003) mogą odebrać w sekretariacie szkoły swoje świadectwa ukończenia szkoły podstawowej sześcioklasowej złożone przy rekrutacji do gimnazjum. Prosimy o zgłaszanie się po odbiór świadectw w terminie do 24 lipca b.r. Nieodebrane  w tym terminie świadectwa zostaną złożone w archiwum Kuratorium Oświaty – siedziba w Tarnobrzegu.

ZAKOŃCZENIE OSTATNIEGO ROKU SZKOLNEGO W GIMNAZJUM

kategoria: Aktualności Autor: Antoni Kluz

Kończymy rok szkolny 2018/2019. Jest to wydarzenie historyczne i jako takie chciałabym aby było zapamiętane, ponieważ po 20 latach istnienia zamykamy pewien etap … Dziś przywołujemy wspomnienia lat minionych w tej szkole… To ostatnia lekcja w gimnazjum…

Reforma oświaty wprowadzona została za rządów premiera Jerzego Buzka, gdy Prezydentem Rzeczpospolitej był Aleksander Kwaśniewski, Ministrem Edukacji Narodowej – Mirosław Handke, Wójtem Gminy Białobrzegi – Franciszek Masłoń, a Przewodniczącą Rady Gminy – Halina Golenia. Rada Gminy Białobrzegi Uchwałą nr VI/36/99 założyła Publiczne Gimnazjum nr 1 w Białobrzegach. Nazwa ta była obowiązującą do 2005 roku, kiedy to społeczność szkoły: Rada Pedagogiczna, Rada Rodziców
i Samorząd Uczniowski zgodnie wystąpiła do Rady Gminy o nadanie naszej szkole chlubnego imienia Jana Pawła II. 30 grudnia 2005r. Rada Gminy podjęła uchwałę nadającą naszej szkole nazwę: Publiczne Gimnazjum im. Jana Pawła II w Białobrzegach. Odtąd nauka, wychowanie do wartości skupione było wokół myśli i nauczania tego wielkiego Polaka.

Pierwsze dwa lata istnienia gimnazjum upłynęły nam w gościnnych murach Szkoły Podstawowej nr 2 im. Adama Mickiewicza. Decyzją Rady Gminy i Wójta na terenie Białobrzegów miało być jedno gimnazjum do którego dowozi się uczniów z całej gminy. Nasi pierwsi uczniowie będąc w trzeciej klasie doświadczyli komfortu nowego budynku, który wyrósł na naszych oczach w przeciągu niespełna roku. Cieszyliśmy się wszyscy – ówczesna pani dyrektor Danuta Grad, uczniowie i my – nauczyciele. Kolejnym krokiem do poprawy warunków nauczania było wybudowanie nowoczesnej hali sportowej – świetnie wyposażonej, dostosowanej do uprawiania wielu dyscyplin. Służy ona nie tylko uczniom naszej Szkoły
i Zespołu Szkół ale również wielu grupom sportowców amatorów tej gminy i sąsiednich.

W historii naszej szkoły było 1789 uczniów, gabinet i archiwum skrywają 216 dzienników lekcyjnych, wiele teczek z arkuszami ocen, dokumentami przebiegu nauczania i wychowania. To nasza szkolna historia… Nie zabrakło w niej wydarzeń radosnych: wielu świadectw z paskiem, sukcesów uczniów na konkursach, olimpiadach, w sporcie, śpiewie; wycieczek, wyjazdów na Euroweek, Zieloną Szkołę,
a także wielu działań harcerskich. Byliśmy gospodarzami konkursów dla uczniów naszej gminy – dwunastu edycji konkursu języka angielskiego Polish Your English, konkursu matematycznego, dziesięciu edycji powiatowego konkursu historycznego. Zespół nauczycieli, od lat pracujących razem, to w tej chwili, można bez cienia przesady powiedzieć, grupa zaprzyjaźnionych ludzi. My – nauczyciele, cieszyliśmy się swoim towarzystwem na naszych nauczycielskich wycieczkach, wyjazdach do teatru, kina, dzieliliśmy się naszymi radościami, gdy przychodziły na świat nasze dzieci, wnuki…; wspieraliśmy w chwilach porażki i smutku, gdy odchodzili nasi najbliżsi. Z chęcią przychodziliśmy tu pracować mając wsparcie we wspaniałych dyrektorach: pani Danucie Grad – która od początku istnienia gimnazjum tj. od 1999 do 2012r. była naszą szefową. Życzliwą, pełną kultury, poszanowania wszystkich uczniów i pracowników. Gdy zdecydowała przejść na emeryturę dyrektorem został pan Marian Kurek – nauczyciel z naszego grona. 5 lat jego dyrektorowania to czas, w którym mieliśmy poczucie wsparcia jako pracownicy, a i nasi uczniowie czuli się bezpiecznie w szkole zarządzanej przez pana Kurka. Dwa ostatnie lata Gimnazjum mnie było dane być dyrektorem tej szkoły. Dziś nadszedł czas zakończenia działalności gimnazjum. Nasi uczniowie wybrali dalszą drogę – szkoły branżowe, średnie, licea. Życzymy Wam sukcesów, spotkania życzliwych ludzi, rozwijania pasji i zdolności. Nie zmarnujcie talentów, którymi zostaliście obdarzeni. Moim Koleżankom i Kolegom – pracownikom tej szkoły dziękuję za wspólne 20 lat pracy, czas spędzony radośnie poza szkołą, za to, że każdy z Was wniósł coś dobrego  w życie szkoły, w moje życie… Dziękuję organowi prowadzącemu naszą szkołę – Gminie Białobrzegi, Panu Wójtowi Franciszkowi Masłoniowi za wszystkie lata troskliwej kurateli nad naszym gimnazjum. Radzie Gminy dziękuję za decyzje podejmowane dla dobra naszej społeczności.
Radzie Rodziców składam podziękowania za zaangażowanie w życie szkoły. Nie żegnamy się – mówimy „do widzenia”, bo przecież będziemy tu nadal, w tej gminie, w jej szkołach.

Lidia Welc – dyrektor Publicznego

Gimnazjum im. Jana Pawła II

Wojewódzkie Zawody w BRD

kategoria: Aktualności Autor: Antoni Kluz

2019-06-03 07.19.2730 maja w Tryńczy odbyły się eliminacje do Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa
w Ruchu Drogowym szczebla wojewódzkiego. Reprezentanci naszej szkoły w składzie: Adrian Socha, Dominika Róża Wierzbińska i Hubert Woźniak którzy wygrali zawody powiatowe, zajęli wysokie XI miejsce. Gratulacje!!! Opiekun Antoni Kluz

I i II MIEJSCE w LIDZE LEKKOATLETYCZNEJ

kategoria: Aktualności, Sport i turystyka Autor: Antoni Kluz

LA12019.jpgLA1 201917 maja 2019 roku na obiektach białobrzeskiego Centrum Sportowo-Rekreacyjnego odbył się Finał Powiatowej Ligii Lekkoatletycznej dziewcząt i chłopców.

Nasi gimnazjaliści startowali w następujących konkurencjach: biegi na 100m, 300m, 600m, 1000m, skok w dal, rzut oszczepem, pchnięcie kulą i sztafeta 4×100m.

Reprezentanci naszego gimnazjum spisali się bardzo dobrze. Dziewczęta zajęły I miejsce a chłopcy II miejsce w powiecie. Indywidualnie najlepszy wynik w zawodach w grupie dziewcząt uzyskała Kinga Bagienko w pchnięciu kulą, a w kategorii chłopców Tomasz Rupar  w biegu na 100m.

Skład zespołu dziewcząt: Kinga Bagienko, Klaudia Biały, Aleksandra Fus, Weronika Grzesik, Natalia Kubis, Oliwia Kula, Julia Markowicz, Paulina Markowicz, Dominika Nawrot, Patrycja Puczkowska, Zuzanna Rosół, Anna Rydzik, Dominika Wierzbińska, Urszula Wierzbińska i Gabriela Wikiera.

Skład zespołu chłopców: Mikołaj Cebulak, Adrian Dąbek, Sylwester Fołta, Kacper Leja, Maciej Leja, Dominik Markowicz, Sebastian Niemiec, Kacper Panek, Konrad Peszek, Michał Piekarz, Błażej Porębny, Tomasz Rupar, Patryk Rejman, Hubert Wojtyna, Hubert Woźniak.

Opiekunowie:  A. Wojnar i S. Piwowar