Obóz EuroWeek-Szkoła Liderów

W dniach 6-10 kwietnia 2013 r. 17 uczniów naszej szkoły wzięło udział w obozie szkoleniowym „EuroWeek-Szkoła Liderów” w Długopolu Dolnym. Podróż (ponad 550 km) odbyliśmy pociągami z przesiadką w Krakowie i we Wrocławiu. Na miejsce dotarliśmy około godziny 18 i po zjedzeniu kolacji rozpoczęły się pierwsze zajęcia.Każda chwila pobytu była starannie zaplanowana.  Zajęcia prowadzone były w języku angielskim przez wolontariuszy z różnych krajów, m.in. Turcji, Rumunii, Serbii, Francji, Argentyny, Dominikany, Ukrainy oraz Gruzji. Każdy z wolontariuszy przedstawił prezentację o swoim kraju.Uczniowie uczyli się pracy w grupie, prowadzenia negocjacji metodą Debaty Oksfordzkiej, uczestniczyli w konferencji prasowej oraz prowadzili autoprezentacjei prezentacje. Wszystkie zajęcia odbywały się w języku angielskim co pomogło uczniom doskonalić techniki komunikacji w języku obcym. Dodatkową atrakcją obozu była wycieczka krajoznawcza do Kłodzka i Bystrzycy Kłodzkiej.  Zwiedziliśmy muzeum filumenistyczne, kościół jezuitów oraz inne zabytki. Obóz uważamy za bardzo udany, wszystkim dostarczył niezapomnianych wrażeń.

Tą informację opublikował Antoni Kluz dnia 15 Kwiecień 2013 o godz. 5:13 w kategorii Aktualności.