Ubezpieczenie NNW

Informuję, że Publiczne Gimnazjum im. Jana Pawła II w Białobrzegach zawarło polisę na ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków dzieci i młodzieży szkolnej oraz pracowników placówek oświatowych. Składka za jednego ubezpieczonego wynosi 45 zł.

Zakres ochrony i sumy ubezpieczenia

polisa warunki ogólne

Wyjaśnienie

Umowa ubezpieczenia następstw nieszczęśliwych wypadków dzieci i młodzieży szkolnej jest dobrowolną umową ubezpieczenia i najczęściej zawiera się  w formie ubezpieczenia grupowego, wówczas ubezpieczającym jest szkoła. Większość rodziców decyduje się na zawarcie takiej umowy ubezpieczenia w szkole,  gdyż tak jest zazwyczaj najłatwiej i niedrogo. Kolejną korzyścią jest to, że firma ubezpiecza w formie bezimiennej, dzięki czemu ubezpieczeni są wszyscy uczniowie – pewną część uczniów(mających kłopoty finansowe) można zwolnić ze składki. Do tej pory w naszym gimnazjum wyznaczono standard, aby każdy uczeń był ubezpieczony. Osoby ubezpieczone prywatnie przynoszą do wglądu dowód ubezpieczenia. W ciągu roku szkolnego dochodzi do dość dużej liczby wypadków: są to zazwyczaj skręcenia, zwichnięcia, wybicia palców a czasami pęknięcia czy złamania kości – efekt złej diety i brak dostatecznej ilości ruchu u młodego pokolenia.

Zachęcam Państwa do ubezpieczenia dzieci (składka najpóźniej do 20.10.2014 r.), co pozwoli na pokrycie niemałych kosztów leczenia w przypadku zaistnienia nieszczęśliwego wypadku.

dyrektor

Tą informację opublikował Antoni Kluz dnia 18 Wrzesień 2014 o godz. 8:30 w kategorii Aktualności.