Szkolny biwak harcerzy

kategoria: Aktualności, Wydarzenia harcerskie

animacja,Dnia 28 listopada o godzinie 17:00 rozpoczął się biwak szkoleniowy. Po przyjeździe i zakwaterowaniu  uczestnicy udali się do “sali wykładowej”, gdzie czekał na nich , wykład z historii harcerstwa, który prowadziła dh. Ilona Cebulak. Po krótkiej przerwie wszyscy znów powrócili na swoje miejsca by uczestniczyć w wykładzie o symbolice harcerskiej prowadzony przez dh. Marię Bazan. Następne zajęcia prowadziła znów dh. Ilona, były one o umundurowaniu harc., był to ostatni wykład zaplanowany na ten dzień. Po zjedzeniu jakże upragnionej kolacji uczestnicy mieli czas na toaletę wieczorną, po której było chwilę czasu wolnego, który można było wykorzystać na różne gry lub prace nad stopniami. Po upływie czasu wolnego wszyscy chętni mogli udać się na projekcję filmu. Następnego dnia na uczestników czekały już głównie zajęcia praktyczne z węzłów i szyfrów prowadzone przez dh-ów Wojciecha Ciska i Rafała Brodowicza. Zajęcia te były prowadzone w systemie rotacyjnym. Po zakończeniu tych zajęć i krótkiej przerwie na uczestników biwaku czekał jeszcze wykład dh. Anny Mach o sposobach wyznaczania stron świata a także typów ognisk. Po zakończeniu szkolenia nastąpiło sprzątanie szkoły i rozjazd uczestników do domów.

Tą informację opublikował Antoni Kluz dnia 30 Listopad 2014 o godz. 20:06 w kategorii Aktualności, Wydarzenia harcerskie.