10 rocznica śmierci Jana Pawła II

We wtorek 31 marca obchodziliśmy 10 rocznicę śmierci Jana Pawła II. Uroczystości rozpoczęła Msza Św. odprawiana przez ks. Kazimierza, który wygłosił też kazanie. Po Mszy św. uczniowie i nauczyciele obejrzeli prezentację multimedialną “Jan Paweł II – papież pokoju”, którą przygotowała Pani Alicja Fudali. Po powrocie do szkoły rozpoczęła się cześć artystyczna przygotowana przez uczniów pod opieką Pani Haliny Drzał. Oprawę muzyczną przygotował zespół wokalny pod kierunkiem Pani Sylwii Wojnar. Na zakończenie wszyscy odśpiewali ulubioną pieśń naszego Patrona-”Barkę”. Dyrektor szkoły zachęcił uczniów, aby Patrona gimnazjum poznawać nie tylko w czasie uroczystości, alezgłębiać jego życie, pontyfikat w wolnych chwilach, korzystając z książek , albumów, czy chociażby dostępnych stron internetowych. Wspomniał, że czasami skłonni jesteśmy do odsuwania obowiązków na potem, a nasz Rodak będąc w wieku 58 lat rozpoczął dopiero swój pontyfikat i mimo wieku, zamachu, problemów zdrowotnych potrafił dokonać wielu rzeczy, odbyć wiele podróży, pisać encykliki. Było to zapewne możliwe dzięki niesamowitej wewnętrznej energii, mocy Ducha. Na zakończenie dyrektor powiedział, że mając takiego Patrona musimy czerpać wzorce z jego życia  i dbać o pokój, zaczynając od własnego serca .

Uroczystość była też sposebem dla wyróżnienia uczniów, którzy przynoszą chlubę gimnazjum. Dyrektor podziękował  Kindze Cebulak, Anecie Sobek, Wojciechowi Nicpoń, Paulnie Wikiera za ich pracę  i pogratulował osiągniętych wyników. Na koniec złożył wszystkim zebranym życzenia związane ze zbliżającymi się Świętami Wielkanocnymi.

Tą informację opublikował Antoni Kluz dnia 1 Kwiecień 2015 o godz. 12:11 w kategorii Aktualności.