Zielona szkoła “Pieniny – Tarty 2015″

W dniach 25-30 maja 2015 r. 25 uczniów naszego gimnazjum wzięło udział w “Zielonej szkole- Pieniny -Tatr 2015″. Pierwsze trzy  dni były pochmurne, deszczowe, niemniej możliwe było zrealizowanie klku zadań np. zwiedzanie Zespołu  Elektrowni Wodnych w Niedzicy, wejście na Trzy Korony, spacer po deptaku w Szczawnicy nad rzeką Grajcarek. W czwartek nastapiła znaczna poprawa pogody. Weszliśmy na Halę Gąsienicową (Schronisko Murowaniec), a nastepnie na Czarny Staw. Widoki ośnieżonych gór, piękno krajobrazu, wyniosłe szczyty schowane częściowo w chmurach, szczyt Kościelec odbijający się w wodzie – to duchowe wrażenia, które można przeżyć, przebywając w bezpośrednim kontakcie z przyrodą i wielkością Tatr. Oprócz zadań w terenie uczniowie pracowali w miescu zakwaterowania (Schronisko Orlica) badając stan czystości górskiej wody oraz przygotowując prezentacje papierowe i multimedialne z wykorzystaniem wiadomości nabytych od przewodników, także  z atlasów, książek i innych publikacji. W piątek spacerowaliśmy nad Dunajcem – granica ze Słowacją, a potem wyjechaliśmy na Palenicę. Podsumowanie pracy odbyło się w piatkowy wieczór, poszególne grupy prezentowały swoje projekty i wykonane zadania. Wszyscy otrzymali pamiątkowe książki za udział w zielonej szkole, które wręczyli: dyrektor i opiekunowie. Najlepszymi  w teście o parkach narodowych okazali sie: Artur Kwolek, Patrycja Golenia i Dawid Mach. Przed wyruszeniem do domu poznaliśmy jeszcze Wawóz Homole.

Składam serdeczne podziękowania Pani Elżbiecie Masłoń(organizacja wyjazdu), Agnieszce Barnat oraz Renacie Cebulak i Jerzemu Mielczarkowi za wspólną realizację programu zielonej szkoły.

Wyjazd został dofinasowany ze środków Gminy Białobrzegi, wejścia do parków z funduszu Rady Rodziców.  Serdecznie dziękujemy! (dyrektor Marian Kurek)

Tą informację opublikował Antoni Kluz dnia 2 Czerwiec 2015 o godz. 12:03 w kategorii Aktualności.