Narodowy Teatr Edukacji im. A.Mickiewicza z Wrocławia zaprasza………….

15 stycznia  uczniowie klas trzecich obejrzeli  przedstawienie pt.,, Teatralne potyczki”, którego strukturę dramatyczną porządkował zabieg ,, teatru w teatrze”. Spektakl, wykorzystując znane motywy literackie, rekwizyty, kostiumy i fachowe nazewnictwo, dał nam możliwość poznania ważniejszych konwencji teatralnych. Jednocześnie odsłonił kulisy teatru, przygotowania, próby i warunki pracy aktorów oraz wpisane w tę profesję emocje.

Natomiast 15 kwietnia na duchowa ucztę zostali zaproszeni uczniowie klas drugich. Błyskotliwa adaptacja sztuki Moliera pt. ,, Skąpiec” pozwoliła jeszcze raz przyjrzeć się rodzinie Harpagona. Aktorzy  w ciekawy sposób przedstawili mocno zarysowane charaktery ,niepohamowaną miłość głównego bohatera do dóbr materialnych i jego egoistyczny stosunek do dzieci.

Oba spektakle miały miejsce na deskach  łańcuckiej sceny w MDK. Za organizację wyjazdów odpowiedzialne były: A.Barnat, D. Balawender i M.Wilk.

Tą informację opublikował Antoni Kluz dnia 17 Kwiecień 2016 o godz. 6:31 w kategorii Aktualności.