Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2016/2017

W czwartek 1 września 2016 r. odbyło się uroczyste rozpoczęcie nowego  roku szkolnego. Najpierw społeczność białobrzeskiego gimnazjum zgromadziła się w kościele , aby uczestniczyć w Mszy św. odprawionej przez ks. Witolda. Później odbyło się spotkanie z dyrektorem szkoły w sali gimnastycznej, wspomniano tych , którzy walczyli w obronie Ojczyzny. Bartek i Justyna przypomnieli ważniejsze sierpniowe i wrześniowe wydarzenia z historii Polski. Dyrektor szkoły zachęcił uczniów , aby więcej czytali o naszej historii, szczególnie tej najnowszej. Poinformował,  że zapowiedzi ministerstwa o likwidacji gimnazjów nie wpłynął w jakikolwiek sposób na poziom pracy i nauki. Dodał, że oferta edukacyjna jest bardzo szeroka, nie mniejsza niż w minionych latach. Zachęcił wszystkich do wzmożonej aktywności, aby każdy zrealizował założone cele. Uczniowie spotkali się także ze swoimi wychowawcami.

Tą informację opublikował Antoni Kluz dnia 2 Wrzesień 2016 o godz. 11:35 w kategorii Aktualności.