11 listopada 2016

DSC_0272Gminne obchody 98 rocznicy odzyskania niepodległości rozpoczęła Msza św. Kazanie wygłosił ks. Marek. Następnie uczestnicy przeszli pod dęby katyńskie, gdzie odśpiewano hymn narodowy. Wójt Gminy Białobrzegi Pan Franciszek Masłoń wygłosił okolicznościowe przemówienie. Przedstawiciele władz Gminy Białobrzegi złożyli kwiaty na nagrobkach przy dębach katyńskich. Akademię rozpoczął chór pod kierunkiem Pani Sylwii Wojnar, który wykonał kilka pieśni patriotycznych. Dzieci z Zespołu Szkół w Białobrzegach przedstawiły część artystyczną. Na zakończenie Pan Franciszek Masłoń wręczył stypendia dla absolwentów i uczniów Publicznego Gimnazjum im. JP II w Białobrzegach.

Rankiem o godz. 9.00 odbył się “Marsz dla niepodległej” po Trasach NW Gminy Białobrzegi. Przejście zakończyło się posiłkiem w Domu Kultury w Białobrzegach. Nie zabrakło też pieśni patriotycznych z akompaniamentem Pana Karola Wojnara. Więcej na stronie CSR w Białobrzegach.                          (dyr)

zdjęcia Maciek Nawrot, Gabriela Szczyrba

Tą informację opublikował Marian Kurek dnia 15 Listopad 2016 o godz. 10:22 w kategorii Aktualności.