Wolontariat- przestrzeń czynienia dobra

udział w Ogólnopolskiej Konferencji Wolontariat -
przestrzeń czynienia dobra, która odbyła się 6 grudnia 2016 r. w Centrum WystawienniczoKongresowym
w Rzeszowie-Jasionce. Wydarzenie to zgromadziło 477 uczniów ze 110 szkół
20161206_121228Wolontariat- świadome, bezinteresowne i nieodpłatne działanie na rzecz innych.Rok szkolny 2016/17 ogłoszony został rokiem wolontariatu, w którym upatruje się możliwość kształtowania postaw czy szansy na rozwój własnej osobowości. W naszej szkole obywa się corocznie  kilka akcji wolontariackich, charytatywnych. Było to impulsem do wzięcia udziału w Ogólnopolskiej Konferencji “Wolontariat - przestrzeń czynienia dobra”, która  odbyła się 6 grudnia 2016 r. w Centrum Wystawienniczo – Kongresowym w Rzeszowie-Jasionce. Wydarzenie to zgromadziło 477 uczniów ze 110 szkół województwa, ich opiekunów, reprezentantów licznych stowarzyszeń, fundacji i wielu organizacji, propagujących ideę wolontariatu w różnych formach współpracy ze szkołami. Białobrzeskie gimnazjum reprezentowali: Malwina Kochman, Karol Miś (SU), Pani Elżbieta Masłoń – opiekun SU i dyrektor szkoły Marian Kurek. W czasie konferencji zebrani uczestniczyli w wykładzie, panelach dyskusyjnych, debacie oksfordzkiej. Na zakończenie Pani wiceminister Pani Teresa Wargocka  i Podkarpacka Kurator Oświaty Pani Małgorzata Rauch podsumowały konferencję i podziękowały wszystkim  za liczny udział.

Tą informację opublikował Marian Kurek dnia 11 Grudzień 2016 o godz. 18:36 w kategorii Aktualności.