Spektakl teatralny.

Kolejny raz odpowiedzieliśmy na zaproszenie Narodowego Teatru Edukacji im. A. Mickiewicza z Wrocławia . Tym razem uczniowie klas pierwszych  mieli okazję obejrzeć romantyczny dramat pt.,, Dziady”. Widowisko przygotowane zostało specjalnie z myślą o młodym widzu.Aktorzy profesjonalnie przybliżyli nam obrzęd ukazany przez A. Mickiewicza .Każdy z nas, śledząc wydarzenia, mógł spojrzeć na życie z innej perspektywy i zastanowić jakich błędów wystrzegać się w swoim życiu.

Po spektaklu uczestniczyliśmy w krótkich warsztatach teatralnych. Poznaliśmy genezę teatru cieni, jego elementy zastosowano bowiem w przedstawieniu. Następnie dwoje uczniów wykonało etiudę teatralną.

To spotkanie z teatrem, dla wielu z nas ciekawe i pouczające, wpisuje się w realizację tematyki z zakresu edukacji teatralnej.

Tą informację opublikował Antoni Kluz dnia 5 Luty 2017 o godz. 14:18 w kategorii Aktualności.