Sukcesy uczniów w Konkursie Wiedzy Technicznej

dsc_0726,qHV2o6mtp3CDqL2GY5c17 marca 2017 roku w Zespole Szkół Technicznych w Łańcucie odbyła się druga edycja Konkursu Wiedzy Technicznej.  Celem konkursu było pobudzanie i rozwijanie zainteresowań młodzieży szkół gimnazjalnych zagadnieniami z zakresu techniki stanowiącej podstawę rozwoju dzisiejszego społeczeństwa oraz popularyzowanie wiedzy i umiejętności z motoryzacji, przepisów ruchu drogowego, pierwszej pomocy, matematyki i fizyki. W konkursie wzięli udział 24 uczniów szkół gimnazjalnych powiatu łańcuckiego. do Finału II edycji Konkursu Wiedzy Technicznej dla gimnazjalistów w Zespole Szkół Technicznych w Łańcucie zakwalifikowali się:

1. Karol Miś uzyskując 35 punktów, 2. Adrian Gorczyca uzyskując 33 punkty, 3. Mikołaj Golak uzyskując 32 punkty, 4. Szczepan Trojnar uzyskując 30 punktów, 5. Mateusz Wacnik uzyskując 29 punktów, 6. Michał Wyczarski uzyskując 28 punktów.

II etap /finał/ konkursu składał się z czterech części. Po przeliczeniu punktów, komisja konkursowa wyłoniła zwycięzców II edycji Konkursu Wiedzy Technicznej dla gimnazjalistów organizowanym w Zespole Szkół Technicznych w Łańcucie:

miejsce I – Karol Miś z Publicznego Gimnazjum im. Jana Pawła II w Białobrzegach, otrzymując 71 punktów,

miejsce II – Adrian Gorczyca z Gimnazjum im. Ks. Bronisawa Markiewicza w Gaci, otrzymując 69 punktów,

miejsce III – Mateusz Wacnik z Publicznego Gimnazjum w Soninie, otrzymując 67 punktów.

IV miejsce Mikołaj Gola, VI miejsce Michał Wyczarski. Gratulujemy!                                                                                         zdjęcie: ZST w Łańcucie

więcej: http://www.powiat-lancut.com.pl/aktualnosci/konkurs-wiedzy-technicznej-za-nami,2127.html

Tą informację opublikował Marian Kurek dnia 27 Marzec 2017 o godz. 11:02 w kategorii Aktualności.