Zielona szkoła Poznań 2017

_DSC0933Dobiegł końca pobyt na zielonej szkole w Poznaniu pod hasłem “1050 lat Dziejów Narodu i Państwa Polskiego”. W czasie kilku dni od poniedziałku do piątku kroczyliśmy śladami naszych przodków zgodnie z myślą ks. F.Wawrzyniaka: „Na Szlaku Piastowskim patrzy na nas 1000 lat naszego historycznego istnienia a każdy kamień nawołuje nas do poszanowania pamiątek tak drogich każdemu Polakowi”.

Zwiedziliśmy miejsca związane z powstaniem Polski w Gnieźnie, Poznaniu, Ostrowie Lednickim, byliśmy także w Strzelnie, Kórniku, Biskupinie. Przy okazji poznaliśmy Wielkopolski Park Narodowy.  Efektem tych dni są prace uczniów w postaci przedstawień historycznych, prezentacji, folderów, kronik czy reportażu. Jutro przed nami droga powrotna do Białobrzeg  z przystankiem w Łodzi.  (dyr)

Tą informację opublikował Marian Kurek dnia 4 Maj 2017 o godz. 10:24 w kategorii Aktualności.